Basketbalisté a hudebníci společně za Mišku

Dne 21. listopadu 2015 se v Pardubicích uskutečnila dobročinná akce FRAGILE Sobota pro Mišku, kterou uspořádala pardubická rocková skupina Egelet a basketbalový klub BK JIP Pardubice.

V rámci ní odpoledne v Tipsport aréně Basketbalový klub Pardubice, jež v letošní sezoně 2015/2016 slaví 60. výročí svého založení, odehrál zápas 13. kola základní části Kooperativa NBL proti USK Praha. Pardubičtí hráči nastoupili nejprve v tričkách s logem projektu Sobota pro Mišku a poté ve speciálních retro-dresech. Samotnému utkání předcházel unikátní videomapping s podtitulem Návrat legend na palubovku, který shlédlo bezmála 3 500 diváků. Část výtěžku ze vstupného na utkání byla věnována vážně nemocné Míše. Její maminka převzala na palubovce arény šek na 20 000 Kč z rukou Martina Charváta, primátora města Pardubic, Pavla Stary, předsedy představenstva BK Pardubice, a Martina Proroka, člena skupiny Egelet.

Poté se program přesunul do hudebního klubu Ponorka. Zde vystoupila skupina Egelet, inspirující se hudbou Stinga, The Police nebo také U2, a se skladbami britských Jetho Tull její hosté - kapela Bratranci Veverkové z Prahy. Na závěr koncertu rodiče Míši od hudebníků z Egeletu obdrželi druhý šek v hodnotě 18 540 Kč.

"Cítíme vnitřní potřebu pomoci tam, kde je to potřeba, ale moc jsme nevěděli, jak na to. A sami si při tom neumíme moc říct o peníze, už pokud jde o naše koncerty," říká s úsměvem Martin Prorok, člen pořádající kapely Egelet. "Po delší úvaze jsme se rozhodli založit novou sérii koncertů, jejíž název Fragile vyjadřuje křehkost zdraví a života vůbec, a zároveň je to název jedné ze zásadních písní Stinga, jehož hudba je pro nás stále nekonečnou inspirací," doplňuje Prorok.

"Tento projekt nás hřeje z mnoha důvodů. Co je nejdůležitější, alespoň trochu pomůžeme Mišce. Také objevujeme nová přátelství, a vše se týká Pardubic," uvádí Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice. "Náš klub dlouhodobě vydává značné prostředky na charitu, bereme to jako přirozenou věc. V tomto případě, u Mišky, se vše potkává. Budeme v tom pokračovat."

Celková suma, která putovala pro malou Mišku Hlaváčkovou, je tedy skvělých 38 540 Kč!!! Všem, kdo pomáhali s organizací nebo svou účastí na akci s úžasnou atmosférou, patří veliký dík!!!

Předání šeku na basketbalovém zápase

Miška a sobotní šeky

Navštivte náš facebookový profil
Vytisknout
Poslat e-mail
 
Pomozte dětem
WEIL, GOTSHAL nadační fond
2123design s.r.o.
TTK-HK s.r.o.
Středisko ranné péče
Hudební skupina Egelet
Projekt Fragile
Basketbalový klub BK Pardubice
 
Nadace České pojištovny
Konto bariéry - Nadace Charty 77
Sport Towers Prague s.r.o.